İçindekiler

Kastamonu Alüminyum Doğrama

Kastamonu Alüminyum doğrama

Kastamonu Alüminyum Doğrama fiyat, dayanıklılık ve hafiflik özellikleri birlikte değerlendirildiğinde birçok sektör için en optimal malzeme olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple de farklı sektörlerde farklı uygulamalarda tercih ediliyor. İnşaat sektöründe kullanılan Kastamonu Alüminyum doğrama levha ve ekstrüzyon ürünü yapı malzemeleri ise Kastamonu Alüminyum doğrama tüketiminde önemli bir paya sahip. Bu sayfada, doğramalar özelinde “Kastamonu Alüminyum doğramanın avantajları nelerdir?” sorusunun cevaplarını okuyacaksınız. Ancak aşağıdaki paragrafta bir konuyu netleştirmek istiyorum:

Kastamonu Alüminyum Doğrama Firması

Kastamonu Alüminyum Doğrama pencerelerle pasif evler de dahil olmak üzere dünyanın en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabiliyoruz. Teknik olarak bu çok mümkün. Bunun için gereken teknoloji daha 1970 yılında hayatımıza girmesiyle başladı. Ancak ülkemizde birincisi yanlış sistem seçimleriyle ”yalıtımsız ve yalıtımı düşük olan doğrama kullanımı” ikincisi de kötü uygulamalarla Kastamonu Alüminyum doğramayı farklı tecrübe ettik. “Kastamonu Alüminyum doğrama doğrama terleme yapar” gibi yanlış bir yargı yaygınlaştı ki bunun ne kadar yanlış olduğu aslında bu sitenin de ana konusu. Detaylı bilgi için pencerelerde terleme neden olur? ve ısı yalıtımlı Kastamonu Alüminyum doğrama profil sayfalarını okumanızı öneriyorum.

Kastamonu Alüminyum doğrama

Kastamonu Alüminyum Doğrama, hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Kastamonu Alüminyum Doğrama’nın doğal korozyon önleyici kaplaması bulunur. Ayrıca eloksal ”kontrollü oksitlendirme” ile oksitlenmesi ”korozyon” engellenir. ”Eloksal aynı zamanda istenen yüzey görünümünün elde edilmesini sağlar.” Bir Kastamonu Alüminyum doğrama pencerenin ömrü 40 sene olarak gösterilir. Yüksek korozyon riski olabilecek bölgelerde kullanılacak Kastamonu Alüminyum doğrama pencere profillerine uygulanması gereken yüzey işlem kalınlıkları şartnamelerde dikkatle belirtilmelidir.

Kastamonu Alüminyum doğrama

Kastamonu Alüminyum doğrama

Kastamonu Alüminyum doğrama yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korur.

Kastamonu Alüminyum Doğrama pencere ve kapılar, düşük ve yüksek sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korumaya devam eder. Bu, özellikle yüksek ve geniş çerçeve aralıklarının olduğu uygulamalarda son derece önemlidir. Isı yalıtımlı Kastamonu Alüminyum doğrama profillerde, termal uzama katsayısı Kastamonu Alüminyum doğrama ile uyumlu olması için özel olarak tasarlanmış %25 cam lifi içeren poliamit ısı yalıtım plastikleri kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede Kastamonu Alüminyum doğrama çerçeve ve yalıtım sağlayan plastik birlikte uzayıp kısalırlar.

Kastamonu Alüminyum doğrama hassas ölçülerde üretilebilir

Kastamonu Alüminyum Doğrama

Kastamonu Alüminyum Doğrama

Kastamonu Alüminyum Doğrama profiller, hafif ve dayanıklı olmalarının yanında çok yüksek bir uygulama hassasiyetine sahip oldukları için mimarlara, isteğe göre özelleştirilmiş tasarım olanakları sunarlar. Yani Kastamonu Alüminyum doğrama profiller çok hassas ölçülerde üretilebilirler.

Kastamonu Alüminyum doğrama çerçeveler geniş açıklıklara izin verir

Kastamonu Alüminyum doğrama 

Kastamonu Alüminyum Doğrama pencere çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Dar ve uzunlumasına kasalar geniş camlar demektir. Günümüz mimarisi bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar sunmaya çalışmaktadır. Kastamonu Alüminyum doğrama bu amaç için en uygun malzemedir. Ahşap ve plastik doğramalarla sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken Kastamonu Alüminyum doğrama pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz. Fransız balkon, dükkan vitrinleri, yerden tavana geniş sürme alüminyum katlanır kapılar ve katlanır alüminyum  kapılar gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda, rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlarda Kastamonu Alüminyum doğrama doğramalar yüksek atalet momentleri ile de güvenle kullanılabilir. Kastamonu Alüminyum doğramaun dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir. Kastamonu Alüminyum doğrama Pergola & Tente, Rolling Roof Pergola gibi açılır kapanır otomatik tente hareketli bioclimatic smart pergola lardada kullanılır.

Kastamonu Alüminyum Doğrama doğası gereği yüksek bir kimyasal dirence sahiptir. Temizlik ve ve bakım açısından ahşaba ve vinil ”PVC-u” pencerelere göre son derece kolaydır. Vinil pencerelerin ilk günkü görüntülerine kavuşmaları için 6 ayda bir alkalin deterjanlarla silinmeleri gerekir. Kastamonu Alüminyum doğrama ise yağmurla bile temizlenir.

Kastamonu Alüminyum doğrama Firması

%100 geri dönüşümlü, doğal ve çevrecidir. Geri dönüşümünde %95 enerji tasarrufu sağlanır. Yani geri dönüşümü için harcanan enerji birincil üretim için harcanan enerjinin sadece %5’idir. Kastamonu Alüminyum doğrama hurdaların geri dönüşümünden 80 milyon ton sera gazı emisyonundan tasarruf edilir. Kurşun, civa vb. zehirli ve kansorojen maddeler içermez.

Kastamonu Alüminyum doğramanın yangın performansı

Kastamonu Alüminyum doğrama 

Kastamonu Alüminyum Doğrama yangında zehirli gaz salınımına yol açmaz. Kastamonu Alüminyum doğrama doğrama pencereler yangın yönetmeliğine uygundur. Bayındırlık Bakanlığı’nın hastane ve okul projeleri başta olmak üzere şartnamelerinde Kastamonu Alüminyum doğrama doğrama kullanılması şartı bulunmaktadır. Isıya karşı dayanıklılığın yanı sıra, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaması da yalıtımlı Kastamonu Alüminyum doğrama pencerelerin önemli bir özelliğidir. PVC-u pencere ise yangın durumunda hayati tehlike arz eden asit tuz gazlar ve diyoksin gazlar salabilir.

Kastamonu Alüminyum doğramanın muadili PVC değildir!

Kastamonu Alüminyum doğramanın yerine plastik ”PVC” doğrama kullanılamayacağı bir çok durum vardır. Cephe, pencere ve sürme doğrama çerçevelerinin mümkün olduğunca daraltılması ve böylece geniş cam açıklıkları elde etmek, geniş sürme ve kanat açılımlı doğramaları hayata geçirmek, çerçevelere ağır mekanik yükler taşıtmak ancak Kastamonu Alüminyum doğrama malzeme ile mümkün olabilmektedir. Bu açıdan Kastamonu Alüminyum doğrama halen mimari projelerin vazgeçilmezidir. Kastamonu Alüminyum doğrama doğrama, PVC-u doğramaya göre çok daha dayanıklı ve güçlüdür, yangında tehlikeli salt asit gazlar yaymazlar.

Kastamonu Alüminyum doğrama mükemmel ısı yalıtımı sağlar

Kastamonu Alüminyum doğrama 

Bildiğiniz üzere Kastamonu Alüminyum doğrama, ısı yalıtımı için çok da uygun bir materyal değildir. Ancak Kastamonu Alüminyum doğrama pencerelerde kullanılan Kastamonu Alüminyum doğrama profiller termal olarak bölümlenirler. Kısaca iç mekana ve dış mekana temas eden Kastamonu Alüminyum doğrama profil parçaları plastik ısı yalıtım bariyerleri aracılığı ile birbirlerinden ayrılır yani 2 Kastamonu Alüminyum doğrama parça birbirine temas etmez. Böylece ısı yalıtımı sağlanır. Ancak ısı yalıtımını iyileştirmek için bu yalıtım bariyerlerinin uzunluğunu artırmak başta olmak üzere birçok geliştirme yapılır.

Kastamonu Alüminyum doğrama

Kastamonu Alüminyum doğrama pencerelerde terleme olur mu?

Kastamonu Alüminyum doğrama 

1970’lerin başında dünyada ısı yalıtımlı profiller üretilmeye başlanmış olsa da Türkiye’de ilk yıllardaki yalıtımsız ve/veya detayları, tamamlayıcıları eksik Kastamonu Alüminyum doğrama pencere uygulamaları kullanıcılarda “Kastamonu Alüminyum doğrama ısıyı iletir”, “Kastamonu Alüminyum doğrama pencerelerde yalıtım iyi değildir” gibi yanlış algıların oluşmasına sebep olmuştur. Oysa özellikle günümüze gelindiğinde ısı yalıtımlı pencereler son derece iyi ısı yalıtım değerlerine sahiptir ve bu konuda plastik pencereleri aratmamaktadırlar. Kastamonu Alüminyum doğrama pencerelerin terlemeye neden olduğu da kesinlikle yanlış bir bilgidir.

Zengin açılım seçenekleri

Kastamonu Alüminyum Doğramalarda çok çeşitli pencere tasarım ve pencere açılım seçenekleri mevcuttur. Bu açılım seçeneklerini gerçekleştirmek için her isteğe uygun aksesuarlar bulunmaktadır. Bu aksesuarların kullanılacağı aksesuar yuvaları, Kastamonu Alüminyum doğrama sistem üreticileri tarafından aksesuar standartları dikkate alınarak tasarlanır.