Taşköprü PVC DOĞRAMA

Taşköprü PVC Doğrama Kapı ve pencere sistemlerinin son zamanlarda en önemli malzemelerinden birisi de PVC’dir. Poli-Vinly-Klorid isimlerinin baş harflerini taşımaktadır. Çeşitli katkı maddeleriyle harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilir ve plastik haline getirilerek kullanımı sağlanmaktadır. Kapı, orta kayıt, kanat gibi kullanım panellerinin tamamına PVC doğrama denmektedir. Sayısız avantajı ve çeşitli sağlamış olduğu kolaylık ile en çok tercih edilen ürünler arasındadır. 

Taşköprü Pvc Doğrama Kullanmanın Avantajları Nelerdir?   

Taşköprü PVC Doğrama Mükemmel derecede su sızdırmazlığı sağlamaktadır. Şık ve estetik bir görüntü sağlamaktadır. Özellikle ev dekorasyonuna önem verenlerin sık sık başvurmuş olduğu bir yöntemdir. Bakımı kolay olması açısından, uzun süre bakım ya da onarım masrafları gerektirmez. Kolay çürüyüp, paslanmaz. Çözülme ve bükülme gibi problemler yaratmaz. Oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Yanmaya karşı dirençli bir yapısı vardır. Yenilikçi tasarımlarıyla sizi daima yeniliğe taşır. Geri dönüşümü olan malzemeler olmasından ötürü, çevrecidir. Üretirken düşük enerji tüketmek yeterli olur.

Taşköprü Pvc Doğrama Tercih Edilmesinin En Önemli Sebepleri

Taşköprü PVC Doğrama Profil ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemeler daha dayanıklı ve işlevsel olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Polimer zincirindeki klor atomu herhangi bir yangın çıkması durumunda zor tutuşur. Alev alması için yüksek sıcaklığa ihtiyacı vardır. Bu da yangın çıkmasını engellemektedir. Pvcler özel katkı maddeleri ile üretilmektedir. Rengi, parlaklığı, berraklığı uzun süre kaybolmaz. Kimyasal çürümeye, korozyona, şoka ve aşınmaya dayanıklı bir şekilde üretilmiştir. Bu da daha çok tercih edilmesine sebep olmaktadır. Geri dönüşüm şansı olduğu için kullanım durumu olmayan tüm malzemeler yeniden şekillendirilerek kullanılabilir. Fiziksel özellikleri tasarımcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır. Çok yönlü oluşu ile ambalaj, tıp, elektrik, elektronik, otomotiv sektörlerinin birçoğunda kullanılmaktadır. 

Taşköprü PVC Doğrama

Taşköprü Pvc Doğrama Çeşitleri Nelerdir?

Taşköprü PVC Doğrama Sürme, katlanabilen, tek kanatlı, kemerli, stüdyo, cumba, gyotin, vasistas gibi çeşitleri bulunmaktadır. Kapı, pencere gibi birçok alanda tercih edilebilmektedir. Normal doğramalara göre müşterilerine daha çok katkı sağlamaktadır. Ses yalıtımı, yüksek ısı yalıtımı, rüzgâra karşı dayanıklı olması, şık ve estetik bir görüntüsü olması ve bakımının kolay olması tercih edilmesindeki en büyük etkenlerdir.

Taşköprü Pvc Doğramanın Alüminyum Doğramadan Farkı Nedir?

Taşköprü PVC Doğrama Pvc Doğrama alüminyum doğramaya göre daha uygun fiyatlıdır. Pvc’de düşük havanın girmesi daha düşük bir ihtimaldir. Alüminyumda girme ihtimali bulunmaktadır. Isı yalıtımı açısından PVC daha avantajlıdır. Isıyı daha zor geçirir. Estetik açıdan PVC’nin daha çok renk ve desen seçeneği bulunmaktadır. İkisi de kalitelidir. Ancak kalitesizi kullanırsa memnun kalmak zordur. Pvc plastikten üretildiği için geri dönüşümü alüminyuma göre daha kolaydır. Pvc alüminyuma göre daha hafiftir. Düşük ve yüksek sıcaklıklarda alüminyum kadar başarılı olamayabilir. Pencere ve kapı imalinde kullanılarak ağaç kesilmesini azaltır ve ormanların korunmasına yardımcı olur. PVC’nin alev alma sıcaklığının yüksek olmasının yanı sıra tutuştuğu zaman kendiliğinden sönebilmektedir.

Taşköprü PVC Doğrama Ne Amaçla Kullanılır ?

Taşköprü PVC Doğrama Pvc doğrama kapı, pencere gibi materyallerin hazırlanmasında kullanılır.Bize gerekli olan kapı ve pencerelere sahip olabilmek için hepsinin PVC doğramadan geçirilmesi gerekmektedir. PVC doğrama konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Bunlarda biri de; yağış. Çok yağışlı havalarda su kanallarının temizlenmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Taşköprü PVC Doğrama Bakımı Zorlayıcı Mıdır ?

Taşköprü PVC Doğrama Zordan kıyasla bakılması gereken bir gereçtir. Kullanım panellerinin zararsız bir vaziyette kullanacak olan kişilere ulaşması için bakılması, kontrol edilmesi ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında bakım basit ve kullanım açısından iş kolaylaştıran ve zaman kaybı olmadan işi basitleştiren bir paneldir.

Alacağınız plastik doğrama ( PVC ) özellikleri ne olmalı

– İdeal bir pvc pencerede; cam çıtaları 16 mm (iki camın arasındaki boşluk), doğrama kalınlığı 70 mm, 6odalı doğrama, dış duvar kalınlığı 3,5 mm olmalıdır.
-Profildeki odacık sayısı ısı yalıtımı ve ses yalıtımını sağlar. Odacık sayısı arttıkça daha çok ısı ve ses yalıtımı sağlanır.

– Menteşelerin bağlandığı kısmın içinde çelik destek olmalıdır.

– PVC pencere ile doğrama üç ayrı conta ile ilişkilendirilmelidir.

– Mantar başlıklı güvenlik kitleri kullanılmalıdır.

– İçerisinde destek sacı olmayan PVC almamalısınız.

– internette Müşteri şikayetlerinin  dillendirildiği sitelere PVC pencere açısından bir göz atın. Şikayet

araştırması yapmadan sözleşme yapmayın.

– Özellikle çift açılımlı pencerelerde kaliteden ödün vermeyin. En ucuz pvc pencere en karlısı değildir.

-Sürgülü sitemlerde fırça contalar kullanılır. Ancak fırça contalar ısı yalıtımını azaltır. Bu nedenle Sürgülü sitemler daha çok dış mekanlarda kullanılmalıdır. (Mutfak ve balkonda kullanılabilir)

-Evinizin kuzeye bakan pencerelerinde kesinlikle 70mm profiller, güneye bakan pencerelerinde ise 60mm profiller kullanılmalıdır.

– Çift açılımlı pencereler diğer modellere göre daha kolay temizlenir.

-Manzaraya bakan balkonlar camekanla kapatılacaksa mutlaka katlanır cam sistemleri kullanılmalıdır. Katlanır cam sistemlerinde camlar arasında profiller olmadığından manzarayı görmeniz engellenmez.

– Ahşap görünümlü PVC lerde en çok tutulan renk Altın Meşe dir.
– Garanti belgesini ve faturanızı almayı unutmayınız. Aksi halde doğacak sıkıntılarda hak iddia edemezsiniz.

Taşköprü PVC PENCERELERDE GÜVENLİK SİTEMLERİ

– PVC Pencerelerde güvenlik için mutlaka mantar başlıklı pim kullanılmalıdır.

– Isıcam seçiminizi lamine camlardan yana kullanmalısınız. Lamine camlar çatlasa bile dağılmadığı için güvenlidir.

– Göbekten kilitli kollar seçilmelidir.

– PVC Pencerelerin önüne motorlu panjur taktırmak güvenliği oldukça artırır.

Notlar: Aşağıda belirttiğim hususlar sizi, çalıştırdığınız ustanın yapacağı  iş   konusunda   bilgilendirerek   maddi   kaybınızın olmamasını  sağlamak içindir.  Lütfen dikkatli okuyun, notlar alın.

    Ev dekorasyon siteleri size ev dekorasyon fikirleri sunar. Ev dekorasyon firmaları ise dekorasyon aşamasındaki diğer işçilikler için usta bulma konusunda size yardımcı olur. Böylece ortaya çıkacak herhangi bir tadilat için sürekli usta bulmak zorunda kalmazsınız. Ucuz ev dekorasyon ürünleri yerine bütçenizin el verdiği ürünleri seçmelisiniz. Dekorasyonda çoğu kez detaylar farkı belirler. Detay gibi gözüken tabloların önemi büyüktür. Ev dekorasyon tabloları en önemli ev dekorasyon eşyaları arasındadır.

PVC Nedir: PVC, Polivinil Klörürün kısaltılmış halidir. Petrol ve tuzdan oluşan bir polimer türüdür.

Taşköprü PVC PENCERE HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Taşköprü PVC Doğrama Nem: Nem, havadaki su buharının bir yüzeye yada zemine tutunarak soğumasıdır.

    PVC Pencerelerde kullanılan kauçuk contalar % 100 sızdırmazlık sağladığından evin nemli olmasına neden olur. Bu nedenle PVC kullanılan evler kesinlikle belirli aralıklarla havalandırılmalıdır. Evinizin iç duvarları ve tavanlarınız alçı sıvalı ise PVC pencere yerine ahşap pencerelerden almalısınız. Yani ağaç pencereler kullanmalısınız. Çünkü hem duvarlar alçı sıva, hem tavan alçı sıva ve hem de camlar pvc ise o ev resmen boğulur. Bu kadar yalıtım fazladır bir ev için. Temiz havaya da ihtiyaç vardır. Her yerden kapanmış bir ev ruhu sıkar. PVC pencerelerde kullanılan ürün kadar işçilik de önemlidir.

    PVC yanmaya karşı dayanıklıdır. Gözeneksiz olduğu için kir ve bakteri barındırmaz.

  PVC doğramalar, içindeki profille değerli hale gelir. Ancak profiller dışarıdan gözükmez. Bu yüzden maddi kayba uğramamak için PVC pencere yaptıracağınız bayi ile sözleşme yapmalısınız. Sözleşmede PVC Pencerelerde olacağı taahhüt edilen tüm özellikler ile fiyatlarını ayrı ayrı belirtmelisiniz.

NOT: Kesinlikle metretül olarak fiyat almayın. İstediğiniz özellikleri belirleyerek, belirlediğiniz özelliklerdeki PVC Penceredeki tüm işin bitiş fiyatını alın.  Aldığınız pvc pencere fiyatları ile pvc pencere markaları ve pvc bayilerini karşılaştırın. Bir marka belirlediyseniz, o markanın müşteri şikayeti olmayan bayilerini araştırın. İşçiliği sorunsuz bayilerden birine yaptırın. İnternetteki şikayet sitelerine göz atın. Şikayet almayan markalarla ilgilenin.

Taşköprü Plastik Doğrama fiyatları

Taşköprü Plastik Doğrama fiyatları

Taşköprü PVC Doğrama Fiyatları  Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Göktürk Yapı  Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız. Diğer web sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklayınız.