İçindekiler

Kastamonu Duvar Kağıdı

Duvar Kağıtları Genel Özellikleri

Duvar Kağıtları, Kastamonu Duvar Kağıdı tutkalı ile duvarlara uygulanan iç mekan dekorasyon aracıdır. Uygulandığı duvarlara renklendirmenin yanında, özel yapısı, dokusu, kabartması ile farklı görünüm ve hareketlilik etkisi verir. En yaygın kullanılan 3 farklı türü vardır.

Kastamonu Kastamonu Duvar Kağıdı

1- Silinebilir (Vinil) Duvar Kağıtları:
En çok kullanılan Kastamonu Duvar Kağıdı stilidir. Kağıt astar üzerine PVC laminasyonu ile üretilmiş kompakt kağıttır. PVC kaplı olan üst yüzeye renk ve desen baskısı uygulandıktan sonra özel makinesin de sıcak kullanarak – Hot emboss tekniği ve özel silindirler ile desen efektleri ve kabartma etkisi verilir. Kullanımı çok kolay ve uygulaması en basit kağıttır. Güneş ışığına dayanıklıdır, uzun yıllar rengi solmaz. PVC esaslı yapısıyla leke ve kir tutmaz, ıslak olarak temizlenebilir.Uygulandıktan sonra ek yerleri anlaşılmaz, kolay çıkartılabilir. Nemli duvalarda da (banyo – mutfak) rahatlıkla uygulanır.

2- Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları:

Geleneksel Kastamonu Duvar Kağıdıdır, yüzeyi vinil ile uygulanılır. Uygulaması çok basittir, az nemli bezle temizlenebilir, güneş ışığına dayanıklılığı yoktur. Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları, hijyen ve sağlık yönünden en ufak bir tehlike sağlamadığı için özellikle bebek ve çocuk odalarında kullanılması tavsiye edilir.

3- Tekstil Kastamonu Duvar Kağıdı:

Tek bir hammaddeden veya birkaçının bileşiminden oluşabilir. Genellikle kağıt tabanlı duvar kağıtlarıdır.Son zamanlarda non-woven (dokuma olmayan) taban yaygın olarak kullanılmaktadır. Tekstil Kastamonu Duvar Kağıdının uygulaması ve bakimi özel ilgi ister. Duvar kağıtlarının ölçüleri üretildikleri ülkelere oranla farklılıklar elde edilebilir; Kore duvar kağıtları genel olarak 1,06m X 15,6m (16,5 m2) boyutlarında üretilir. Avrupa duvar kağıtları genel olarak 0,53m X 10m (5,3 m2)boyutlarında üretilir. Azda olsa 7 m2 lik ve 10,6m2 lik kağıtlarda üretilmektedir. Dünyaca kabul görmüş teknik bilgiler ve standartlar ürün etiketlerinin üzerinde özel semboller ile ifade edilmiştir.

NEDEN KASTAMONU DUVAR KAĞIDI YAPTIRMALIYIZ?

Duvar dekorasyonu için boya vazgeçilmez bir dekorasyon unsuru olsa da, Kastamonu Duvar Kağıdının son yıllardaki yükselişi de bir gerçektir. Pek çok nedenden dolayı daha sık tercih edilen duvar kağıtlarının kullanışlı ve şık olması ilk tercih sebepleri arasında sayılmaktadır. Pek çok kişinin algısında Kastamonu Duvar Kağıdının daha pahalı olacağı düşüncesi oluşmuş olsa da, bu alandaki gelişmeler her bütçeye ve her zevke göre Kastamonu Duvar Kağıdı seçebilme olanağı sağlamaktadır. Bu nedenle Kastamonu Duvar Kağıdının boya yapmaya göre daha ekonomik olduğunu söylemek mümkündür.

Kastamonu Duvar Kağıdının Avantajları

Duvarlarınız da değişiklik yapma ihtiyacı hissediyor ancak boya mı ya da Kastamonu Duvar Kağıdı mı yaptıracağınıza karar veremiyorsanız, Kastamonu Duvar Kağıdı kullanımının avantajlarını gözden geçirmeniz karar verme sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir. Bu anlamda ilk olarak duvar kağıtlarının uzun yıllar kullanıma uygun olduklarını söylemek mümkündür. Kalite farklılıkları mutlaka olacak olan duvar kağıtları arasından kaliteli ve dayanıklı olanın seçilmesi, uzun süre duvarlarınızın hem şık hem de temiz kalmasını sağlayacaktır.

Kastamonu Duvar Kağıdı ve Dekorasyon

Duvar kağıtlarının dekorasyonun insanlar için var olduğu günden beridir var olduklarını söylemek mümkün olsa da, modern ev ve ofis dekorasyonlarının artması ile birlikte Kastamonu Duvar Kağıdı satışı ve üretimi de farklı bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Sade bir renkten oluşan duvarlar yerine istenilen figür ve fotoğrafı duvarınızda sergileyebilme olanağı sunan duvar kağıtları, dekorasyonda insanların çığır aşmalarını sağlamıştır. Kişilerin bir anlamda kişiliklerini duvarlarında yansıtabildikleri dekorasyon fikri, pek çok kişi için oldukça özel ve anlamlı bir nitelik taşımaktadır.

Kastamonu Duvar Kağıdı Kullanmanın Faydaları

Zamanla kirlenmeye ve yıpranmaya müsait yapıda olan duvarlar, insanların bu konu için sürekli bir arayış içinde olmalarına neden olmuştur. Duvarların temiz ve hijyenik kalması için belki de her yıl boya badana yapan kişiler için Kastamonu Duvar Kağıdı alternatifi hem şık hem de sürekli temiz duvarlar anlamına gelmektedir. Kastamonu Duvar Kağıdı üretimi teknolojisinin de gelişmesi ile artık silinebilir ve boyanabilir duvar kağıtlarının olması, her daim şık ve temiz duvarlar ile ferah mekanlar imkanlar dahiline girmektedir.

“Kastamonu Duvar Kağıdı, özel tutkalı ile uygulaması duvarlara uygulaması yapılan iç mekan dekorasyon ürünüdür.”

Yapısı gereği uygulandığı zeminlere renklendirmenin yanında özel yapısı, dokusu, kabartması ile farklı görünüm ve hareket katar.

Dünya standartlarında bir rulo Kastamonu Duvar Kağıdı genel olarak 53 x 1000 cm (+ %3 ) ölçülerinde üretilir.Kullanım amaçlarına göre ve özel koleksiyonlar için de farklı ölçülerde de üretim yapılabilmektedir.
Dünyaca kabul görmüş teknik özellikler ve standartlar ürün etiketlerinde ve ürün kutularında özel semboller ile tanımlanır. Uygulama  yapılacak  yüzeyin, mekanın konumuna göre doğru ürünün seçiminde ürün bilgilerine, teknik özelliklere dikkat edilmelidir.

KASTAMONU DUVAR KAĞIDI TİPLERİ  

Duvar kağıtlarının kullanılan  farklı üretim teknolojileri ve malzeme yapısı gereği birçok tipi vardır, başta gelenleri.

SIMPLEX DUVAR KAĞIDI

Tek kat birinci hamur kağıt üzerine renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra, yüzeye genel ve hafif bir gofraj baskı yöntemi yapılarak üretilir. Dış etkenlere karşı dayanıklılığı diğer Kastamonu Duvar Kağıdı tiplerine göre düşüktür.

EMBOSS DUVAR KAĞIDI

Renk ve desen baskısı yapılan birinci hamur üst kağıt tabakasının alt kağıt ile özel yapıştırıcı ile duble edilmesi ve desen yapısına göre özel silindirlerle kabartma efekti / gofraj verilmesi ile üretilir. Kabartma, genel olarak  tüm yüzeye verildiği gibi, basılan desenin, figürlerin kabartılması ile (register emboss) yapılır.
Bu şekilde üretilen duvar kağıtlarında desen baskısı ile kabartma çakışmalı, kabartma kağıdı yıpratmamalı, kabartma  derinliği aynı olmalıdır.
dubleks emboss duvar kağıtlarında laminasyon düzgün ve kuvvetli olmalı, Kağıt tutkallandığında alt ve üst kağıt katmanları açılmamalıdır.

VINYL ESASLI DUVAR KAPLAMASI

Dünyada en geniş kullanım alanına sahip Kastamonu Duvar Kağıdı tipidir. Kağıt astar üzerine pvc laminasyonu ile üretilmiş özel kağıttır. Pvc kaplı olan üst yüzeye renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra özel makinesinde sıcak uygulanarak – hot emboss tekniği ve özel silindirler ile desen efektleri ve kabartma dokusu verilir. Klasik duvar kağıtlarına istinaden  bir takım avantajlara sahiptir. Güneş ışığına dayanıklılığı – solmazlığı fazladır. Pvc esaslı yapısıyla leke ve kir tutmaz, ıslak olarak silinebilir hatta fırça ile temizlenebilir. Yapısal farklılıklar içeren bir çok tipi mevcuttur.Uygulandıktan sonra ek yerleri belli olmaz, kolay sökülebilir. Islak hacimlerde (banyo – mutfak) kullanılabilir.

BOYANABİLİR DUVAR KAĞIDI

Vinyl esaslı olan bu tip duvar kağıtları farklı malzeme yapıları ile bol çeşitliliğe sahiptir. Duvara uygulama yapıldıktan sonra istenirse boyanabilme özelliğine sahiptir. Desen ve kabartma yapısı gereği defalarca boyanabilir.

KASTAMONU DUVAR KAĞIDI UYGULAMASI HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Uygulama yapılacak duvarlar pürüzsüz olmalıdır çimento veya alçı sıva yapılmış ise saten alçı ile desteklenmeli ve zımpara ile duvar pürüzsüzlük kazandırılmalıdır. Duvar köse birleşimleri şakülünde duvar tavan birleşimleri terazisinde ve düzgün olmalıdır.

Kağıdın kesimleri, uygulama ölçüsünden 10 cm fazla kesilmelidir.İkinci ve takip eden boylar desen birleşimlerine göre fazlalık verilerek kesilir.Bu ilk iki boy uygulamasından sonra desenlerin uygunluğu gözlenir uygunluk sağlandıktan sonra diğer kesimlere devam edilir.Hata yapma olasılığını azaltmak amacı ile sırası ile kesim yapma ve ters uygulamayı önlemek için kağıtların üst taraflarına işaret koymakta  fayda vardır.

Kastamonu Duvar Kağıdı uygulamada kullanılan  yapıştırıcıları  piyasadan temin edebilir, aldığınız bu yapıştırıcıları üzerlerindeki kullanım talimatlarına göre kullanabilirsiniz. Üzerinde  prepasted ibaresi bulunan duvar kağıtlarının fabrikasyon üretimlerinde yapışkanları arkalarına sürülmüştür. Bu ürünler için ayrıca yapıştırıcıya gerek yoktur.

Kastamonu Duvar Kağıdı modellerimiz için bizi arayın

Kastamonu Kastamonu Duvar Kağıdı

 

Form Gönderin

5/10

Offf! Formunuzu bulamadık.

Konum Bilgilerimiz